Szociális, gyermek- ifjúság védelmi ügyintéző okj tanfolyam

OKJ szám: 55 762 06 ÚJ OKJ SZERINT  E: 000384/2014/A049 Ráépülés

• Érettségi bizonyítvány + 2db. fénymásolata

• 2017. Február 28.
  • 2017. Március 28.
  • 2017. Április 25.
  • 2017. Május 30.
  • 2017. Június 27.
  • 2017. Augusztus 29.
  • 2017. Szeptember 26.
  • 2017. Október 31.
  • 2017. November 28.
  • 2018. Január 30.

Szakmai előképzettség: 54 762 02 Szociális asszisztens, vagy 54 762 01 Rehabilitációs nevelő, segítő

ÖNKÖLTSÉGES OKJ KÉPZÉS
Gyakorlati képzés: ingyenes
Regisztrációs díj: nincs

A képzés ideje: 1 tanítási félév

Tandíj: 150. 000.-Ft / részletfizetés igény szerint is kérelmezhető/
Beiratkozáskor: 30. 000.-Ft
4 részlet: 30.000.-Ft
Vizsgadíj: 35.000.-Ft

Beiratkozás a Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző tanfolyamra:
Kedden 17-19 óráig
Oktató Kabinet Budapest VIII. Kiss József u. 8. 13-as kapucsengő
T: 06-20 55-292-55 / Palotai Lia/

Egy összegben történő befizetés esetén 5.000.-Ft kedvezményt adunk.

Vizsgalehetőséget biztosítunk cégeknek is a saját vizsgaközpontunkban! Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

A Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző:
 A szociális és gyermekvédelmi valamint családjogi jogszabályokat, a közigazgatási hatósági eljárás szabályait alkalmazni. A szociális- és gyermekvédelmi ügyintéző képes önállóan elvégzi az intézményi, hatósági ügyviteli, ügyirat-kezelési és nyilvántartási feladatokat, ügyfélszolgálati feladatokat. Képes szakmai információk gyűjtésére, információforrások kezelésére jogszabálykereső programok alkalmazására. Hatósági, intézményi adminisztrációs rendszereket kezel. Ügyfélforgalmi adatokat elemez, statisztikai beszámolókat készít. Közreműködik jelentések, testületi előterjesztések, valamint szociális szolgáltatás-tervezési koncepciók, rendelet-tervezetek előkészítésében.
A szociális- és gyermekvédelmi ügyintéző képes szociális munkás, szociális- vagy gyermekvédelmi, gyámügyi hatósági jogkört gyakorló felsőfokú végzettségű szakember irányításával szociális valamint gyermekjóléti és gyermekvédelmi intézményekben, szociális és gyermekvédelmi, gyámügyi hatósági jogkört gyakorló hatóságoknál a döntést hozók előkészítő munkájában részt venni, valamint hatáskör gyakorlóként önálló döntéseket hozni. A szociális probléma megoldásban irányítással, kompetenciájának megfelelő területeken önállóan dolgozik. Az Alaptörvényben és nemzetközi megállapodásokban rögzített emberi, polgári, gyermeki és ellátotti jogokat tiszteletben tartani, és érvényre juttatni.Munkája során kapcsolatot tart a szociális igazgatás szerveivel és a gyámhatóságokkal, a szociális és gyermekjóléti szolgálatokkal, bentlakásos szociális és gyermekvédelmi intézményekkel, a gyermekvédelmi jelzőrendszer tagjaival.

A Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző okj képzési modulok:
10564-12    Szociális és gyermekvédelmi ügyviteli és ügyirat-kezelési feladatok
10565-12    Szociális és gyermekvédelmi ügyintézés
10566-12    Döntés-előkészítés és szolgáltatások szervezése

A Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző vizsgáról:
A Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző okj szakképző vizsgára bocsátás feltétele a sikeres modulzáró vizsga, mely szóbeli, írásbeli és gyakorlati részt egyaránt tartalmaz.
A képzésre vizsgagaranciát vállalunk!

A Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző bizonyítványról:
A Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző okj tanfolyam sikeres elvégzése után a Résztvevők államilag elismert Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző bizonyítványt kapnak.

EUROPASS a vizsga után  igényelhető!

Vizsgaközpontunk címe:1081. Bp. Kiss József u. 8. fszt. 5. 23-as csengő
Elérhetőség:
Mobil: 06-20-44-77-511
Tel/Fax: 06-1-783-30-68

Várjuk szeretettel a Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző tanfolyamunkon.

Szociális tanfolyamok
Nevelőszülő
Szociális gondozó és ápoló
Szociális szakgondozó